Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bankizywnosci/public_html/niemarnuje.pl/index.php on line 207
niemarnuje.pl - Dziel się z innymi

Dziel się z innymi

Strona główna Dziel się z innymi

Jeśli lubisz gotować w dużych porcjach. Jeśli nie wiesz co zrobić z przygotowanymi daniami, potrawami.

Jeśli w Twojej kuchni jest za dużo żywności.

Nie pozwól, żeby coś się zmarnowało! Pomyśl o innych, podziel się z innymi.

Skala ubóstwa w Polsce i na świecie wciąż rośnie!

Ubóstwo jest brakiem dostępu do podstawowych środków do życia, głównie żywności, a także ograniczeniem dostępu do edukacji, ochrony zdrowia, co w konsekwencji prowadzi do wykluczenia społecznego.

W Polsce ponad 2, 1 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Bieda najczęściej spotykana jest wśród dzieci, rodzin wielodzietnych, osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, słabo wykształconych i rolników. W 2009 roku 5, 7 % Polaków żyło poniżej minimum egzystencji.

Ubóstwo jest problemem, który dotyka wiele międzynarodowych społeczności. W Unii Europejskiej ubóstwo dotyczy 16 % społeczeństwa to jest 80 mln osób. W tej grupie osób Polska ma jeden z wyższych wskaźników ubóstwa wśród dzieci i wynosi on 22 %.

Na zwiększenie skali ubóstwa miały wpływ rosnące ceny żywności. Analizy przeprowadzone przez Światowy Program Żywnościowy oraz Bank Światowy oszacowały, że około 100 mln ludzi zostało zepchniętych głębiej w sferę ubóstwa przez wzrost cen żywności. Obecny wzrost cen żywności powoduje, że najbiedniejsze osoby są zmuszone do przeznaczania większej części dochodów na zakup żywności, kupowania mniejszej ilości lub tańszej żywności, która nie będzie w stanie zapewnić pełnych potrzeb odżywczych.


Wyrzucanie szkolnych kanapek, często przekłada się na nieroztropne pozbywanie się większej ilości żywności w dorosłym życiu.  Zmieniając swoje przyzwyczajenia nie tylko zapobiegasz marnowaniu żywności, możesz odmienić również czyjś los.

Zastanów się, kogo możesz obdarzyć dodatkową porcją obiadu.
Może właśnie ktoś obok ciebie jest głodny i z chęcią coś zjadłby.

Podziel się i daj przykład innym.
Dziel się z innymi
Banki Żywności

Wykonanie StudioGraficzne.com